Úžasné sypané čaje z čajových zahrad celého světa

Čaj je úžasný a po celém světě oblíbený nápoj a bylo již hodně napsáno o jeho účincích prospěšných pro zdraví člověka. Je významnou součástí kultury a historie mnoha národů.

V naší nabídce máme na 400 druhů čistých i aromatizovaných sypaných čajů od firmy Oxalis, což je pro nás záruka té nejvyšší kvality. Díky dlouholeté zkušenosti jsou čaje přiváženy od nejlepších pěstitelů a zpracovatelů z vybraných čajových oblastí, proto jsme schopni uspokojit i opravdové čajové gurmány.

Čaje z čajovníku – pravé čaje

Se pěstují především v Asii, Africe, Jižní Americe a Austrálii. Podle způsobu zpracování se čaje rozdělují zelené, černé, bílé, oolongy a Pu-Erh a čaj žlutý. Atraktivní jsou kvetoucí čaje, což jsou téměř umělecká díla.

Vyhlášené jsou černé čaje z Indických zahrad Assam, Darjeeling a deštivého Nilgiri. Ochutnat můžete i čaje z himalájského království z Nepálu.  Neméně významné jsou ceylonské čaje z pěstitelských oblastí Nuwara Eliya a Dimbula na Srí Lance.

Pravou vlastí čaje je Čína zejména provincie Yunnan, ze které se čaj rozšířil do ostatních zemí.

V nabídce máme zastoupení čajů z Keni, Taiwanu, ale i čaje Korejské a čaje z Vietnamu.

Japonsko se patří společně s Čínou k nejstarším čajovým národům světa. Specialitou při pěstování čajovníků je stínění, které má potom pozitivní vliv na chuť i výraznější podíl antioxidantů.  

Jedinečným japonským čajem je Matcha. Jedná se o mletý zelený čaj, který má nutriční hodnoty jako 10 šálků zeleného čaje, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, pozitivně působí na paměť a soustředění...

Čaje z jiných rostlin

OVOCNÉ čaje jsou velmi oblíbené v západních zemích, v sypaném čaji naleznete celé kousky ovoce, jsou vhodné i pro přípravu jako ledový nápoj.

ROOIBOS je jihoafrický keř, ze kterého se připravuje lahodný nápoj s velmi příznivými účinky a obsahem mnoha vitamínů a minerálů. Je vhodný pro děti, těhotné ženy, sportovce a vegetariány.

HONEYBUSH je keř příbuzný rooibosu s medovou chutí a stejně jako rooibos se dá pít bez omezení, neboť neobsahuje kofein.

MATE nebo YERBA MATE je velmi povzbuzující čaj obsahující kofein, který působí proti únavě, stimuluje mozek a napomáhá trávení i spalování tuků. Tradičně se tento jihoamerický nápoj připravuje v kalabase, což je vydlabaná tykev. Pije se pomocí speciální slámky se sítkem - bombilly. Každá kalabasa je díky ruční výrobě originál a může být i různě zdobená, o čemž se u nás v obchodě můžete přesvědčit.

BYLINNÉ ČAJE se těší stále větší oblibě a proto naši nabídku neustále rozšiřujeme. Běžně máme jednodruhové byliny jako je máta, meduňka, ostropestřec, kopřiva, lípa, šalvěj, heřmánek, ibišek….ale také směsi bylin vhodné pro zažívání, paměť, čistící čaje, urologické čaje, čaje při onkologické léčbě, čaje na hubnutí, na klouby, bolesti zad a páteře, čaje pro diabetiky, pro dobrý spánek nebo třeba jenom dobrou náladu. Naleznete u nás i specifické druhy čajů z Jižní Ameriky jako jsou Lapacho,  Vilcacora.

V nabídce máme veškerý sortiment ayurvédských čajů, což jsou velmi účinné originální certifikované směsi himalájských bylin.

Nenabízíme čaje jenom sypané, ale i čaje porcované. Oblíbené u zákazníků jsou čaje v pyramidových sáčcích. Opět dbáme na kvalitu, aby uvnitř sáčků byl skutečně čaj a ne prach s blíže nespecifikovatelným obsahem.

Čajové příslušentsví

  • dózy a plechovky na uchovávání čaje
  • čajové soupravy a konvičky – porcelánové, keramické, skleněné, litinové
  • džbány na přípravu ledových čajů
  • hrníčky, misky, šálky
  • čajová sítka (nerezová, bambusová, bavlněná), papírové čajové filtry, čajový teploměr
  • kalabasy a bombilly na tradiční pití čaje mate

© 2014 Mlsný pecivál  |  web vytvořila moje GRAFIKA